Demanti na članak objavljen na 034portalu 26. rujna 2016.

DSC02467S obzirom na to da 034portal, unatoč Zakonu o medijima koji ih na to obvezuje, nije u cijelosti objavio demanti vezan za članak „Citroen i Komunalac se vole javno“
(http://www.034portal.hr/clanak.php?id=23594&naslov=citroen-i-komunalac-se-vole-javno-), donosimo ga u cijelosti:

Molimo Vas, da sukladno Zakonu o medijima, objavite u cijelosti demanti  vezan za tekst objavljen na 034portalu 26. rujna 2016. godine pod naslovom „Citroen i Komunalac se vole javno“, autora 034portal.

Naime, u tom je tekstu izneseno niz netočnih informacija koje štete ugledu tvrtke Komunalac Požega d.o.o.

Tvrtka Komunalac Požega d.o.o. u svom vlasništvu ima ukupno 29 vozila i radnih strojeva. Od toga su četiri marke Citroen. Nabavka vozila, kao i sve druge nabavke tvrtke Komunalac Požega d.o.o. podliježu Zakonu o javnoj nabavi i kupljeni su sukladno navedenom zakonu. Vozila marke Citroen opravdala su očekivanja, odnosno odgovarajući omjer cijene i kvalitete.

Vezano za, kako navodite u tekstu, „vozila koja tako lijepo izgledaju dok se vozaju gradom u biserno bijeloj boji, od teretnih do malih kamiončića“ moramo istaknuti da je njihova svrha prikupljanje otpada na području Požeštine, od kojih su neka sufinancirana sredstvima Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.  Izuzetno smo ponosni što brigu o čistoći našeg grada i okolnih naselja možemo provoditi suvremenim vozilima koja su nam neophodna za odvojeno prikupljanje otpada na temelju zakonskih odredbi koje moramo ispoštovati .
Vezano za netočnu tvrdnju oko autoprijevozničkih usluga, napominjemo da su one također predmet javnog natječaja, a netočna je tvrdnja da je Komunalac Požega d.o.o. zaposlio člana obitelji prijevoznika.

Dio članka u kojem navodite da je „Komunalac čak dobio posao čišćenja nakon Olimpijskih igara u Riju ali kako se direktor boji letenja, a bez nadzora direktora ništa, posao propao“ smatramo neprimjerenim te je napisan s ciljem kompromitiranja ne samo tvrtke već i direktora osobno.

Napominjemo da ste u članku naveli krivo prezime direktora Komunalca Požega d.o.o te i funkciju koju je obnašao u Tekiji prije razdvajanja tvrtke na dva dijela. Naime, direktor Komunalca Požega d.o.o. je Anto Bekić, a prije ove funkcije bio je u Tekiji d.o.o. rukovoditelj Komunalnog sektora.

Molimo vas da više ne plasirate tekstove poput posljednjega u kojem je niz netočnih informacija. Naime, neistinama koje ste iznijeli pogađate sve vrijedne zaposlenike Komunalca Požega d.o.o. koji svakodnevno i u svim vremenskim uvjetima daju sve od sebe da naš grad bude uredan i čist, groblja uređena, ceste zimi prohodne. Negativan kontekst i netočne informacije koje objavljujete zasigurno ne stvaraju pozitivno okruženje ne samo u Komunalcu Požega, nego i u cijeloj zajednici.