Energetska obnova višestambene zgrade na adresi Slavonska 13, Požega

Zgrada na adresi Slavonska 13 u Požegi (k.č. br. 1169/2 k.o. Požega) je građena 1968. godine s elementima koji ne odgovaraju suvremenim standardima uštede i racionalnog trošenja energije. Energetskom obnovom zgrada će imati energetski razred C, u odnosu na dosadašnji G razred.

Referentna oznaka: KK.04.2.2.01.0525

• izolacija ukopanih dijelova ovojnice
    • toplinska izolacija stropa prema negrijanom prostoru
    • zamjena vanjske stolarije nedrvenom

• ušteda toplinske energije: 77%
    • smanjenje emisije CO2 za više od 50%.
    • C energetski razred

Završeni su radovi energetske obnove višestambene zgrade na adresi Slavonska 13 u Požegi.

Radove je izvela tvrtka Konstrukt Požega d.o.o., dok je stručni nadzor radova provodila tvrtka A-PLAN. Stavljena je toplinska izolacija fasade na svim stranama objekta od ekspandiranog polistirena debljine 14 cm. Izvedena je toplinska izolacija na dnu fasadnih zidova (soklu) debljine 12 cm, postavljena toplinska izolacija debljine 18 cm i OSB ploče prema tavanu, ugrađena energetski učinkovita stolarija te ugrađene unutarnje i vanjske klupčice. Uz značajnu uštedu toplinske energije, stanari su time dobili domove ugodnije za življenje te povećane tržišne vrijednosti.

Rezultati:

- ušteda toplinske energije: 77%
    - smanjenje emisije CO2 više od 50%
    - iz G u C energetski razred

- Zadovoljni smo odrađenim radovima. Završeni u roku i sve je napravljeno onako kako je dogovoreno. Stiropor je na zgradu bio postavljen prije zime pa su se određene uštede već pokazale – rekao nam je predstavnik suvlasnika Dario Pavković.