Obavijest o nabavi kompostera

nabava kompostera 2014Obavještavaju se korisnici komunalnih usluga sakupljanja, odvoza i zbrinjavanja komunalnog otpada u gradu Požegi da je komunalno društvo Komunalac Požega d.o.o., Vodovodna 1, Požega izvršilo nabavu kompostera za biorazgradivi otpad. Komposteri su nabavljeni u suradnji s Gradom Požega i Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Nabavljeno je 500 kompostera volumena 350 l.

Osnovni cilj nabave kompostera je podizanje svijesti građana Požege o održivom gospodarenju otpadom, potrebi smanjivanja količina  otpada  na  odlagalištu  Vinogradine,  te  zbrinjavanju  biorazgradivog otpada na način da se iskoriste njegova vrijedna svojstva. Kompostiranjem se dobiva  kvalitetno gnojivo za vlastite nasade, te smanjuje količina komunalnog otpada u spremnicima za otpad.

Komposteri će se dodijeljivati korisnicima koji su udovoljili sljedećim uvjetima:
  • moraju imati adresu stanovanja u gradu Požegi,
  • posjedovati zelenu površinu u okviru okućnice (travnjak, vrt, voćnjak i sl.)
  • moraju imati podmirene sve financijske obveze prema  Gradu Požegi, Tekija d.o.o. i Komunalcu Požega d.o.o.
Korisnicima je bilo omogućeno da iskažu interes za uporabu kompostera prijavom u Komunalac Požega d.o.o. u periodu od 31.3. do 4.4.2014.god. te se trenutno vrši provjera podmirenih financijskih obveza svih korisnika koji su se prijavili.

Djelatnici Komunalca Požega d.o.o. će po utvrđivanju liste korisnika koji su udovoljili uvjetima, dostaviti na njihove adrese obavijesti o načinu podjele i preuzimanja kompostera.

Kompostiranje je najprihvatljiviji način zbrinjavanja biorazgradivog otpada kojim štedimo novac, štitimo okoliš, recikliramo hranjive tvari i poboljšavamo kvalitetu zemlje. Da bi korisnici što bolje prihvatili kompostiranje i ustrajali u ovom načinu zbrinjavanja biootpada iz svojih kućanstava Komunalac Požega pripremio je brošuru KOMPOSTIRANJE s korisnim savjetima o pravilnom kompostiranju koju možete pronaći na našoj web stranici.