Plaćanje parkirne karte u Požegi od sada i putem PayDo aplikacije

Parkirna služba u Požegi je ustrojena prije 20 godina. Od 2001. godine cijene satnih parkirnih karata u prvoj i drugoj zoni nisu se mijenjale. Mijenjala se samo tehnika naplate satnih parkirnih karata i to od kupovine karata na kioscima, zatim od 2001. godine putem SMS-a, do najnovijeg načina plaćanja PayDo aplikacijom koju je Komunalac Požega d.o.o. preuzeo od tvrtke „Infoart“.

Osim u Požegi, aplikacija je u primjeni u još 26 hrvatskih gradova. Riječ je o aplikaciji za mobilne telefone i računala gdje prilikom kupovine parkirne karte nema više potrebe za slanjem SMS poruke.

Potrebno je samo preuzeti aplikaciju (moguće i preko QR koda), unijeti svoje podatke te broj bankovne kreditne kartice s koje će se naplaćivati parkirna karta.

Prilikom plaćanja parkirne karte odabire se grad i zona parkiranja, a naplata ide izravno s računa. Putem e-maila korisnik dobiva potvrdu i račun o obavljenoj transakciji.

Osim satnih karata na ovaj se način može se platiti i dnevna parkirna karta („kazna“).

Postoji mogućnost da više članova za plaćanje parkirne karte putem PayDo aplikacije koristi istu bankovnu karticu, a korištenje je jednostavno i za tvrtke. Rad PayDo aplikacije danas je, uz predstavnike Komunalca Požega d.o.o., prezentirao gradonačelnik Požege Darko Puljašić.

- Tvrtka Komunalac uspješno prati trendove i moderne tehnologije koje mogu pomoći našim sugrađanima, ali i Gradu Požegi u smjeru kojim planiramo, a to je Smart City koncept. Građani koji imaju pametne telefone mogu sada na jednostavniji i jeftiniji način platiti parkiranje, jer operateri uzimaju gotovo četvrtinu karte putem SMS-a, a to nije zanemarivo. Pozivam stoga sve vozače da koriste ovu aplikaciju jer nove tehnologije i napredak su tu kako bi nam svima bilo lakše - naglasio je gradonačelnik Darko Puljašić te najavio kako će uskoro na središnjem Trgu Sv. Trojstva biti postavljene i dvije punilice za električne automobile.

Prednosti plaćanja PayDo aplikacijom:

• nema troškova slanja SMS-a
  • mogu koristiti i stranci
  • mogućnost plaćanja dnevne parkirne karte („kazna“)
  • 10% popusta za plaćanje Mastercardom

Upute za instaliranje aplikacije na Android i iOS sustave bit će istaknute na automatima za kupovinu parkirnih karata, a građanima će biti podijeljeni i leci s uputama za korištenje aplikacije.