Četvrtak na požeškoj tržnici: Promocija domaćih proizvoda i edukacija o odvajanju otpada

Na Gradskoj tržnici Požega održano je tradicionalno druženje s građanima „Četvrtak na požeškoj tržnici“. Cilj akcije je potaknuti građane na kupovinu proizvoda od domaćih proizvođača, a bila je to i prigoda da se građane educira o odvajanju otpada.

- Imamo dobru suradnju s gradovima i jedinicama lokalnih samouprava na području naše županije, koje svojom djelatnošću Komunalac obuhvaća. Proveli smo postupke izgradnje reciklažnog dvorišta u Požegi, a odobren nam je i projekt vrijedan 2,6 milijuna kuna za nabavu žutih kanti za plastiku koje ćemo do ljeta iduće godine podijeliti našim sugrađanima. Tvrtka Komunalac prijavila se i na natječaj za nabavu vozila i doista osiguravamo sve preduvjete da krenemo u primjenu novog Zakona o gospodarenju otpadom – rekao je tom prigodom Mario Pilon, zamjenik gradonačelnika Požege te pozvao sugrađane da dolaze na gradsku tržnicu te kupuju kvalitetne, domaće, hrvatske proizvode od naših domaćih proizvođača.

- Pripremili smo za građane prezentaciju o potrebi odvajanja otpada, s naglaskom na odvajanje plastike. Za ovu smo prigodu tiskali i letke o odvajanju plastike jer veliki je broj pitanja naših sugrađana i korisnika naših usluga upravo vezan za odvajanje plastičnog otpada, odnosno, onog što odlažemo u žute vreće. – rekao je direktor Komunalca Anto Bekić.

Građanima su podijeljeni edukativni materijali te prigodni pokloni.