Dani otvorenih vrata EU projekata: Prezentacija projekta energetske obnove višestambenih zgrada

U organizaciji Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije te uz podršku Europske komisije, od 6. do 13. svibnja 2018., u sklopu Europskog tjedna, održavaju se „Dani otvorenih vrata EU projekata“. Cilj je predstaviti projekte koji su svojom provedbom doprinijeli razvoju lokalnih zajednica.

Prezentacijom projekta „Energetska obnova višestambenih zgrada“ u program obilježavanja se uključila i tvrtka Komunalac Požega d.o.o. u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom, Županijska komora Požega.

Energetskom obnovom višestambenih zgrada obuhvaćeno je 12 zgrada pod upravljanjem Komunalca Požega, devet u Požegi, dvije u Čaglinu i jedna u Kutjevu.

Ukupna vrijednost projekata je oko 11 milijuna kuna od čega Europska unija sufinancira iznos od 6,6 milijuna kuna. Četiri su zgradu u potpunosti završene. Preostale će biti završene do kraja lipnja, odnosno do kraja kolovoza.

Interes za energetsku obnovu višestambenih zgrada već su iskazali stanari zgrada koje nisu obuhvaćene obnovom ovim natječajem.

Predstavnicima Komunalca Požega d.o.o. postavljali su brojna pitanja, ponajprije vezana za otvaranje novog natječaja, dokumentaciju koju je potrebno pripremiti te poteškoće na koje nailaze stanari tijekom obnove.

Prezentaciju su održali predstavnici Komunalca, direktor Anto Bekić, Jasna Relić, rukovoditeljica Razvojno-tehničkog sektora, Tomislav Didović, voditelj odjela za održavanje sustava grijanja, dimnjačarstvo i stanoupravljanje,  Lidija Galić, referentica za edukaciju i odnose s javnošću te Krunoslav Sontaki, dipl. ing. građ. iz tvrtke Zajednički projektantski ured d.o.o. koji je predstavnicima zgrada dao konkretna pojašnjenja vezana za odabir materijala, tijek obnove i mogućnosti u provođenju mjera energetske učinkovitosti.

Po završetku prezentacije koja je održana u zgradi Hrvatske gospodarske komore, Županijska komora Požega, sudionici radionice obišli su radove na višestambenoj zgradi u Ulici dr. Vlatka Mačeka 12.