Požežani će uskoro po domaće proizvode na gradsku tržnicu u Cvjetnoj ulici

Grad Požega uskoro kreće u realizaciju još jednog velikog infrastrukturnog projekta. Riječ je o izgradnji nove gradske tržnice.

Postojeća će tržnica zbog radova na revitalizaciji povijesne gradske jezgre biti srušena. Kako bi se za vrijeme planiranih radova osigurao kontinuitet rada tržnice, odnosno omogućio daljnji rad zakupcima, a građanima kupovina proizvoda domaćih OPG-ova, na parceli uz Cvjetnu i Priorljavsku ulicu, na površini većoj od 10 tisuća četvornih metara, niknut će nova, u potpunosti opremljena gradska tržnica.

Tržnica će biti vanjskog karaktera s natkrivenim klupama, štandovima za prodaju mesnih i mliječnih proizvoda, štandovima za cvijeće, tekstil i obuću, ugostiteljskim objektom, sanitarnim i uredskim objektima, skladišnim prostorom, parkiralištima za veleprodaju, parkirnim mjestima za kupce te ostalim objektima neophodnim za potpunu funkcionalnost. Idejno rješenje privremene tržnice dostupno je na panou postavljenom na raskrižju Cvjetne i Priorljavske ulice.

Procijenjena vrijednost izgradnje privremene požeške tržnice je 720.600,00 eura bez PDV-a. Investitor je Komunalac Požega d.o.o., a izgradnju će financirati Grad Požega.

U tijeku je postupak nabave za izvođača radova, odnosno analiza pristiglih ponuda nakon čega slijedi slanje odluka o odabiru, period mirovanja te sklapanje ugovora s izvođačem radova.

Požežani s nestrpljenjem iščekuju novi i funkcionalniji prostor gradske tržnice, kao i početak izgradnje nove tržnice u sklopu projekta „Revitalizacija povijesne gradske jezgre“.

Kako se početak radova očekuje uskoro, molimo građane da s navedene gradske površine u skladu s obavijestima koje su dobili početkom godine uklone stvari i preostale plodove u vrtovima.